Profil Backlink Nedir?

Profil backlink, çeşitli web sitelerine kullanıcı oluşturularak yani kayıt olunarak alınan backlink çeşididir. Profil Backlinler yorum ve forum backlinklerinden çok daha değerlidir. Bir web sitesine giriş yaptıktan sonra profil düzenleme bölümünde web sitesinin linkini bırakarak profilinize geri link alabilirsiniz. Profil backlinkinin alınmasının temel amacı, web sitenin arama motorlarının gözünde daha güçlü bir bağlantılı olarak görünüme sahip olmaktır. 

Profil backlinkler, site dışı seo OFF Page SEO çalışmasın'da link inşasında çok önemlidir.


İlginizi Çekebilir

Backlink Nedir? Backlink Nasıl Alınır? Bilinmesi Gerekenler


Profil Backlink Oluşturmak Site Dışı SEO'nun Önemli Bir Parçasıdır.

Profil backlink oluşturma sitelerinin listesini kullanın sizlere listeyi aşağıda sunuyoruz. Profil bağlantı siteleri, dofollow link değerinde olduğu için en kaliteli backlink alma yollarından biridir. Backlink alınacak sitenin yüksek DA ve PA değeri olan siteler kullanılmalı, kullanıcı profilinizi herkese açık şekilde göstermenizi sağlamaktadır. Profil backlik siteleri, çok fazla çaba harcamadan kapsamlı ve etkili bir profil bağlantıları oluşturmanıza ve internet sitenizin anahtar kelimeleri için tamamen orijinal backlink almasına olanak tanımaktadır.


Profil Backlink Nasıl Alınır?

Profil Backlink Nasıl Alınır? Profil backlik bahsettiğimiz gibi üyelik hizmeti veren birçok site üzerinde kullanıcı profilleri oluşturularak yapılmaktadır. Daha detaylı anlatacak olursak;

Öncelikle, bir profil sayfası oluşturmak için web sitesinin genelde header kısmı dediğimiz üst kısımlarında bulunan "Kayıt Ol/Kayıt" buttonlarına tıklayın. Ardından kayıt formunu eksiksiz bir şekilde doldurduktan sonra adınız, e-posta adresiniz, kullanıcı adınız ve şifrenizle formu tamamlayınız. 

Web siteye kaydolduktan sonra aktivasyon maili içeren bir e-posta alacaksınız. Bu aktivasyon bağlantısına tıkladıktan sonra kayıt işlemini başarı ile tamamlamış olacaksınız.

Daha sonra profilinizi yönetme sayfasından biografi, sosyal medya bağlantılarınız, web site bağlantınızı ekleyeceğiniz bölümler olacaktır. Bütün bilgileri eksiksiz bir şekilde ekleyin ve işlemi kaydedin.

Yapılan bu işlem ile, profil  backlink oluşturma sitelerinden kaliteli backlink oluşturmuş ve web sitenize geri bağlantı kazandırmış olacaksınız.


Önemli Bilgilendirme: Profil backlink alırken dikkat edilmesi gerekenler; Profil oluşturma sitelerinde profil backlink oluştururken aklınızda bulundurmanız gereken önemli bir şey vardır: web sitelerden profil backlink oluşturmak için asla ve asla otomatik yazılım kullanmayın.


25 adet profil backlink verebileceğiniz siteleri aşağıdaki gibi sıralayabiliriz:

 1. Twitter
 2. Facebook
 3. Instagram
 4. LinkedIn
 5. Pinterest
 6. Tumblr
 7. Reddit
 8. Behance
 9. Dribbble
 10. Medium
 11. About.me
 12. Gravatar
 13. Quora
 14. SlideShare
 15. SoundCloud
 16. Vimeo
 17. YouTube
 18. Flickr
 19. Issuu
 20. Academia.edu
 21. ResearchGate
 22. Myspace
 23. StumbleUpon
 24. Weebly
 25. WordPress

Bu siteler, profil backlinkleri oluşturmak için kullanabileceğiniz popüler platformlardan sadece birkaçıdır. Profil backlinkleri, sitenizin otoritesini artırmak için etkili bir yöntemdir. Ancak, backlinklerin kaliteli ve ilgili olması önemlidir. Ayrıca, spam içerikli sitelerden veya düşük kaliteli sitelerden kaçınmak gerekir.


Profil Backlik Siteleri | En İyi Yüksek DA Profil Backlink Oluşturma Siteleri Listesi için Tıklayınız