Kategoriler
Sepetim

Yerel SEO

Yerel SEO
Yerel SEO
0,00TL
Vergiler Hariç: 0,00TL
  • Stok Durumu: Mevcut
  • Marka: İn Yazılım
  • Ürün Kodu: yerel-seo
175 Kez İncelendi

Yerel Seo Yerel şirketler ve işletmeler, teknoloji dünyasının rekabetçi piyasasında ayakta kalabilmesi için yanlızca bir internet sitesi ve fiziki bir ofis ile yeterince rekabette etkin olmamaktadır. Bölgesel yani yerel işletmelerin potansiyel hedeflerine ulaşması ve yeni müşteriler edinmesi için Yerel SEO çalışmalarının (Local Seo) önemi gün geçtikçe artmaktadır.
Bölgesel arama optimizasyonu (Yerel SEO), yereldeki işletmelerin ürünlerini, mallarını ve hizmetlerini yerel piyasa içerisinde bulunan müşteri kitlesine pazarlamak, tanıtmak ve lokasyon bazlı arama motoru sorgularında üst sıralarda yer alması için kullanılan en etkili dijital pazarlama uygulamalarıdır.


Yerel SEO Optimization Nedir?


Yerel seo çalışmasında lokasyonel seo stratejinizi oluştururken bütün seo kriterlerini oluşturmak oldukça önemlidir. İN Yazılım Web Tasarım ve SEO Ajansının yerel seo bilgilendirme kılavuzda, web sitenizin tekil kullanıcıların sorgularında daha fazla görüntülenebilir olmasını sağlamak amacıyla yerel optimizasyon (SEO) işletmelere ve ajanslara özel seo çözümleri sağlayacağız.


Yerel SEO Çalışmalarının Temel Prensipleri


Yerel Seo çalışmalarına başlamadan önce bu alanda yapılması gereken adımların aşağıda belirttiğimiz gibi tek tek ele alınıp profesyonellerce kontrol edilmesi gerekmektedir. Yerel Seo alanında rakip analizi, anahtar kelime araştırması, yan anahtar kelime araştırması, web site yerel sayfalar, yerel anahtar kelimelerin yerel seo sayfalarında optimizasyonu, yerel backlink çalışmaları, yerel görsel optimizasyonu, Google My Business sayfası optimizasyonu, web site hızı, mobil uyumluluk, yerel teknik seo optimizasyonu, müşteri yorumları, yerel seo stratejileri alanında kesinlikle uygulanması gereken kriterlerdir.


Yerel Optimization Nedir?


Yerel seo optimizasyon,  lokasyon seo ya da bölgesel seo, yerel bazda faaliyet gösteren işletmelerin ve hizmet verenlerin internet sorgularında daha iyi sıralamalarda görünmesini sağlamak amacıyla kullanılan bir dijital pazarlama çalışmalarıdır. Yerel seo optimizasyon ( bölgesel arama motoru optimizasyonu ), markaların ve ya işletmelerin yeni ve daha fazla müşterileri edinmek amacıyla google yandex ve bing gibi arama motorlarında serp sıralamalarını yükselterek web siteye trafik çekmeye yardımcı olmaktadır.


Yerel SEO İle Genel SEO Arasındaki Farklar


Seo amacına ve çalışma stratejilerine göre farklı şekillerde adlandırılmaktadır. Bunlardan biri yerel seo diğeri genel seo'dur. Yerel seo ve genel seo ikiside farklı hedef kelimeler ile farklı potansiyel kitleleri hedeflemeye yönelik yapılan seo stratejileridir.

Yerel SEO, Local Seo ya da Bölgesel SEO, işletmenin aynı lokasyonda arama sonuç sayfalarında rakiplerinin üzerinde yer almasını sağlayan çalışmalardır. 

Genel Seo dediğimiz seo çeşidir; ilgili web sitenin ulusal yani genel olarak SERP sıralamasında üst sıralara gelmesi için uygulanan seo uygulamalarıdır. 


SEO uzmanları ya da SEO Ajansları Teknik SEO optimizasyonu yaparken hem yerel hemde genel seo uygulamalarındaki farklara dikkat ederek süreci yönetmeleri gerekmektedir. 


Genel SEO çalışmaları esnasında anahtar kelime optimizasyonu yapılırken kesinlikle yerek ifadeler olan il, ilçe ya da semt ibareleri kullanılmamalıdır.

Yerel SEO çalışmalarında ise anahtar kelimelerde bölge ismi dediğimiz lokasyonlar tanımlandığından ötürü anahtar kelimeler uzun kuyrukludur. Yerel seo çalışmalarında başarı elde edebilmek için kesinlikle lokasyon belirtilmesi gerekmektedir. Aksi halde anahtar kelime seçimlerinizdeki yanlış strateji ile yerel seo ve genel seo süreçleriniz çok ciddi bir şekilde etkileyeceği için hem daha fazla fazla zaman ve daha fazla paranıza mal olacaktır. 

Yerel SEO Optimizasyonu, işletmenin bölgesel olarak fiziksel konumu hedeflenerek uygulanırken, genel seo optimizasyonu daha geniş kitlelere daha fazla demografik yapıya odaklanmaktadır.  

Yerel SEO optimizasyonunun bir ayağı olan işletme haritasını ve tüm detaylarının optimizasyonu da yapılmaktadır.  

Bununla birlikte, genel seo çalışmalarında işletme haritasına çalışılma söz konusu değildir.


İfade ettiğimiz gibi  işletmelerin dijital dönüşümlerini arttırmak için kesinlikle Yerel SEO, Bölgesel SEO, Lokal SEO çalışmalarına ağırlık vermeleri gerekmektedir. 

İN Yazılım Web Tasarım ve SEO Ajansı olarak bizim için yerel seo, lokal seo ve bölgesel seo ifadeleri aynı anlama gelerek; aynı çalışma prensibi ve aynı seo stratejileri uygulanması anlamına gelmektedir. ) 


Bölgesel SEO (Yerel SEO) , orta ve küçük işletmelerin internet sorgularından gelen dönüşümlerin rekabetini artırmaktadır. En bilindik arama motorları olan Google/Yandex/Bing sıralama listesinde üst sıralara yükselmek, orta ve küçük işletmelerin daha fazla potansiyel müşteriye ulaşmasında yardımcı olmaktadır. 


Kısaca Yerel SEO'nun işletmeler için faydalarını sıralayacak olursak:


  • Aynı lokasyondaki potansiyel müşterilerle iletişim ve etkileşim kurmanızı sağlamaktadır.
  • Potansiyel yerel anahtar kelimelerin rekabet hacmini arttırmaktadır.
  • Google İşletme haritalarınıza yapılan yerel seo çalışması sayesinde serp sıralamasında organik sonuçların üzerine çıkarak trafiğinizi ve müşteri kitlenizi arttırmaktadır.
  • Yerel SEO'da konum bazlı sorgularda müşterilerin arama niyetleri tam olarak anlaşılmaktadır.
  • Yerel SEO yerel şirketlerde ciro artışı ve büyümesine yardımcı olmaktadır.


Yerel Şirketler İçin Yerel SEO


Yerel seo, yerelde hizmet veren şirketlerin dijital reklamlarını daha az masraf ile daha etkin hale getirmektedir. Yerel şirketlerin sürdürülebilirliği için yerel seo en etkili dijital pazarlama yöntemidir.


Yerel SEO İle Rekabet  Üstünlüğünü Elinize ALın.


Yerel seo optimizasyonu yerel rekabet açısından daha avantajlıdır. Bu çalışmalar ile rakiplerinizin arasından sıyrılarak daha üst sıralamaya çıkmanızı kolaylaştırmaktadır. 


Yerel SEO Tüyosu: Yerel Seo çalışırken rakiplerinizden ne kadar iyi olursanız olun onların anahtar kelimelerine de çalışmayı ihmal etmeyin!


Yerel seo, lokasyon seo ya da bölgesel seo, yerel bazda faaliyet gösteren işletmelerin ve hizmet verenlerin internet sorgularında daha iyi sıralaması ve görünmesini sağlamak amacıyla kullanılan bir dijital pazarlama çalışmalarıdır. Yerel seo ( bölgesel arama motoru optimizasyonu ), markaların ve ya işletmelerin yeni ve daha fazla müşterileri edinmek amacıyla google yandex ve bing gibi arama motorlarında serp sıralamalarını yükselterek web siteye trafik çekmeye yardımcı olmaktadır.

Yerel seo çalışmasında lokasyonel seo stratejinizi oluştururken bütün seo kriterlerini oluşturmak oldukça önemlidir. İN Yazılım Web Tasarım ve SEO Ajansının yerel seo bilgilendirme kılavuzda, web sitenizin tekil kullanıcıların sorgularında daha fazla görüntülenebilir olmasını sağlamak amacıyla yerel optimizasyon (SEO) işletmelere ve ajanslara özel seo çözümleri sağlayacağız.

 

Yerel SEO Nasıl Yapılır?

Yerel Seo; işletmenizi, ürünlerinizi ya da hizmetinizi yerel dediğimiz başka bir deyişle bölgesel müşterileri hedef alarak uyguladığımız lokasyon bazlı arama motoru optimizasyonu olarak bilinmektedir.

Daha farklı bir ifade şekli ile, şirketinizle aynı yerde faaliyet gösteren rakip şirketlerin üst sıralarında gösterilmesini ve yeni müşteriler kazanmanıza yardımcı olan tüm çabalar olarak da adlandırabiliriz.

 Şimdi gelin beraber yerel seo optimizasyonunun temel yöntemlerini derleyelim. Yerel optimizasyon stratejileri içerisinde, faaliyet gösterilen bölgenin adını, işletme adresini ve NAP'ini doğru ve düzenli bir şekilde yayınlamayı, yerel işletme dizin sitelerine kayıt olmayı, yerel anahtar kelimeler için yerel hedefleyere özel sayfalar ve içerikler üretmeyi, müşteri değerlendirmelerini ve yorumları toplamayı ve yerel web siteleriden backlink sağlamayı içermektedir.

 

İN Yazılım Web Tasarım ve SEO Ajansın uzmanları tarafından yazılan Yerel SEO Nedir? Yerel SEO Nasıl Yapılr? sorularına tatmin edilir bir şekilde yanıt bularak ve bu konuyla alakalı bütün ayrıntıları net bir şekilde öğreneceksiniz. Herhangi bir soru ve uygulamalar hakkında bilgi edinmek istediğiniz taktirde aşağıda bulunan yorum bölümüne yazarak uzmanlarımız en kısa süre içerisinde cevap verecektir.

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
Kötü İyi
Sitemizde sizlere özelleştirilmiş bir hizmet sunmak için çerez kullanılmaktadır. Detaylı bilgi almak için Gizlilik Politikamızı inceleyiniz.